Elektronik Sigara (e sigara), e likit, atomizer gibi kelimelerinin anlamı nedir?

elektronik sigara nedir

Elektronik sigara nedir?

 

Elektronik sigara, pil gücünün teli ısıtması sonucunda tel içerisindeki pamukta biriken sıvının buharlaşmasını sağlayan elektronik cihaz.

elektronik sigara nedir

E-likit nedir?

Elektronik sigaralarda kullanılan ve buhar haline dönüşen sıvıya verilen ad.

Atomizer nedir?

Atomizer/Atomizör e sigaraların sıvıyı buharlaştırmasını sağlayan parça.

Elektronik sigara zararlımı?

Geçmişten günümüze birçok kez tartışıldı. Sağlık kuruluşları yaptıkları açıklamalarda insanların aklına takılan sorulara çekimser cevaplar vererek insanların konu hakkında net düşünebilmelerini zorlaştırdılar. 2016 yılı elektronik sigaranın hak ettiği değeri bulmaya başladığı yıl olarak bir milat olabilir. Nitekim sağlık kuruluşları ve İngiliz sağlık bakanlığı, elektronik sigara kullanmanın gerçek sigara kullanmaya oranla %95 daha sağlıklı bir yöntem olduğu konusunda ardı ardına açıklamalar yaparak ve sigara içen insanları elektronik sigara kullanmaya teşvik ederek bu konuda kesin ve net duruşlarını gösterdiler.

Elektronik sigara fiyatları

Türkiye’de elektronik sigara fiyatları yüksek olmakla birlikte dengesiz bir fiyat politikası izlenmektedir. 50 TL ile 900 TL arasında e sigara almak mümkündür. Joyetech elektronik sigara fiyatları 200 TL ile 500 TL aralığındadır.

Elektronik sigara markaları

Elektronik sigara denildiğinde akla ilk gelen marka joyetech’dir. Bunun yanı sıra eleaf, kangertech, smoktech, aspire, wismec, hcigar, yihi, ijoy, jwell, delirium, innokin ve ovale bilinen,  kaliteli ürünleri olan, markalardır.

Premium e-likit nedir?

Premium yüksek kaliteli olarak adlandırılan e likitler genel olarak Amerika ve Avrupa ülkelerinde üretilen, VG (Vegetable Gliserol) oranları yüksek likitlerdir. Fiyatları ortalamanın üzerindedir. İçerken keyif alırsınız ve sağlıklıdır. Five Pawns, Halo, One Hit Wonder, Cosmic Fog, Eliquid France, ülkemiz’de en çok tercih edilen, Premium e-likit markalarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir