Elektronik Sigara ve E-Likit Piyasası

Elektronik Sigara ve E-Likit Piyasası

Elektronik Sigara ve E-Likit Piyasası

Elektronik sigara ve e-likit piyasası oldukça karışık ve kötü sürprizlerle doludur. Ülkemizde yasal olmayan elektronik sigara ve yan ürünleri, İnternet ortamında ve el altından piyasada satılmaktadır. Talebin artması ile birlikte sahtecilik olaylarınada sıkça rastlanmaktadır. Büyük alışveriş siteleri, n11.com, sahibinden,com, gittigidiyor.com v.b sitelerde elektronik sigara satışı yasaklanmıştır. Ülkemizde İnternet üzerinden satış yapan büyük siteler vardır. Bu siteler, esigaraist.com, joyetechtr.com, esigarasiparis.com olarak sıralanmaktadır. Güvenle alışveriş yapabileceğiniz siteler orijinal ve en güncel ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

Elden satış piyasası istanbul’da oldukça hareketlidir. Avrupa yakasında güvenle elektronik sigara alabileceğiniz bir yer söyleyebiliriz. Bunların başında Şişli ilçesinde Perpa Ticaret Merkezi 9. Kat A Blok’da yer alan Elektronik Sigara Mağazası gelmektedir. Geniş ürün yelpazesi ve kalite olarak rakiplerinin bir adım önündedir. Sirkeci Doğubank ve çevresinde yaygın olarak satılmaktadır fakat ürünler konusunda bir fikre sahip değiliz. İstanbul Anadolu yakasında Yazıcıoğlu İş Hanı ve çevresinde satılmaktadır fakat ürünler konusunda bilgi sahibi değiliz.

Sosyal medya üzerinden Facebook grupları, İnstagram hesapları yoğun olarak satış yapılan mecralardır. Fakat kontrolü mümkün olmadığından güvenli değildirler.

Ucuz elektronik sigara alacağım derken dolandırılıyor olabilirsiniz. E-sigara alırken markasına ve orjinal ürün olmasına dikkat edilmelidir. Satın alma işleminden sonra kutu içinden çıkan kod kazınarak sorgulanmalıdır. Eğer harici pil ile çalışan bir model satın aldıysanız, harici pil seçerken e-sigaranıza uygun teknik özelliklere sahip, markası belli ve orjinal ürün tercih etmelisiniz. Evyap likit (Evde yapılan likit) ürünleri tehlike saçmaktadır. Kim yada kimler tarafından hangi ortamlarda üretildiği belli olmayan sağlık açısından tehlikeli ürünlerdir. Bu tür ürünlerden uzak durmalı ve markası belli, laboratuvar ortamında üretilen e-likitler tercih edilmelidir.

 

Elektronik Sigara ve E-Likit Piyasası” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir